Neovesná kaše

Pokud hledáte zdravou alternativu ovesné kaše - ať už nemůžete či nechcete konzumovat lepek - jste tu správně. Dnešní recept je o oříškové kaši, která se hodí nejen k snídani.Ingredience:

ořechy (od každého druhu 5 ks):
- mandle
- pekany
- makadamiové
- kešu
- vlašscé
- brazilské
(ořechy kupuji různě na Rohlik.cz, kde ovšem nemají všechny v BIO kvalitě, případně Country Life a nebo Farma Rudná)
1 lžíce kokosového oleje (kupuji značku Kulau ve Farma Rudná)
2/3 hrnku kokosového mléka (kupuji značku Sense Coco ve Farma Rudná)
1/2 lžičky vanilkového aroma (kupuji značku Cook With M&S ve Marks and Spencer)
1 lžička skořice (volitelně) (kupuji značku Sonnentor ve Farma Rudná)

Postup:

Všechny ořechy dejte do skleněné nádoby a zalijte čerstvou studenou vodou. Vody dejte dostatek cca 2-3x více, než je ořechů. Nádobu uzavřete a dejte do lednice. Ideálně přes noc.Namočením ořechy získají jednak snížíte obsah tzv. anti-živin a učiníte je stravitelnějšími a zároveň zvýšíte obsah živin, které jsou naopak prospěšné pro lidský organismus. Namočené ořechy jsou křehčí - lépe se s nimi pracuje a také mají jemnější chuť.

Druhý den tedy ořechy slijte a propláchněte čistou vodou. Přendejte je do mixéru.
 Přidejte kokosové mléko, vanilkovou esenci, skořici a kokosový olej.


Kokosový olej bude zřejmě tuhý - pokud zrovna nemáte doma tropické teplíčko, ale to vůbec nevadí. Mixér se o něj postará a stejně ho potom budeme zahřívat, takže se krásně rozpustí. 


 Směs dobře rozmixujte. Jak moc do hladka záleží na Vás. Pokud máte radějí hrubší kaši, nemixujte tolik. Pokud máte naopak rádi kaši jemnou, mixujte do hladka.


Výsledný produkt mixování:Nyní přendejte směs na nepřilnavou pánev a pomaloučku zahřejvejte. Dobře míchejte, aby se Vám kaše nepřichytila. Nechte pár minut probublat - opravdu raději zůstaňte u nízkého plamenu o chvilku déle, než prudce zahřát a případně spálit.
Kaše bude na pánvi postupně houstnout.  Jakmile dosáhnete Vámi požadované konzistence, odstavte z ohně.

Připravte si misky a ovoce dle výběru, já  jsem použila fíky, borůvky a doplnila strouhaným kokosem.Pak už nezbývá než popřát Vám dobrou chuť. Dejte vědět jak Vám chutnala. Sdílejte svoje výtvory na instagramu - pro tuto kaši použijte #neovesnakase, pokud chcete, abych Vaše výtvory našla. 

Žádné komentáře: